Festivāla "Zobens un Lemess" 2024 dalībnieki

  • Priecāsimies Tevi uzņemt festivāla norises vietā piektdien, 7. jūnijā, no pl. 15.00! Tātad arī iekārtošanās telšu pilsētiņā iespējama no pl.15.00.
  • Autostāvvietas: ir bezmaksas (publiskās stāvvietas pilsētā) un maksas (festivāla teritorijā). Bauskā ir ērti nokļūt arī ar sabiedrisko transportu.
  • Lai iekļūtu telšu pilsētiņā, nepieciešama festivāla apmeklētāja aproce. Papildu maksa par telts vietu — nav.
  • Ja meklē praktisko informāciju (t.sk. par autostāvvietu), ieskaties noteikumos un noderīgos padomos!

Grupas 

Koncerti piektdien, 7. jūnijā, un sestdien, 8. jūnijā.

samael (Šveice)

Smagās mūzikas grandi "Samael" ar leģendārā albuma "Passage" koncertprogrammu. Tieši ar šo albumu grupa tālajā 1996.g. aizsāka īpašo muzikālo rokrakstu — metāla, industriālās un elektroniskās mūzikas sakausējumu, kas ieveda šveiciešus metālmūzikas augstākajā līga un atvēra durvis uz festivāliem līderu statusā. Grupa ir gandarīta piedāvāt dziesmām svaigu pieeju un "atdzīvināt" oriģinālo albumu. Izskanēs arī citu albumu labāko dziesmu izlase.

SKÁLMÖLD (islande) 

Grupa dibināta 2009. gadā Reikjavikā un kļuvusi par vienu no Islandes vadošajām metāla grupām. Savu muzikālo virzienu mūziķi raksturo kā "battle metal" – episkā vikingmetāla, "old school death" un "thrash" metāla sajaukumu, ko papildina islandiešu kultūrvēsturiskā mantojuma ietekme. Dziesmu teksti ir rakstīti saskaņā ar stingriem senās islandiešu valodas dzejas noteikumiem. Grupas daiļradi ietekmējušas un caurstrāvo ziemeļvalstu tautas pagāniskās saknes.

THYRFING (zviedrija)

Pagānmetāla cienītājiem var būt interesanta tikšanās ar žanra celmlaužiem no Zviedrijas — grupu "Thyrfing" (nosaukums sakņojas skandināvu mitoloģijā). Vikingmetāla grupa (1995) ir labi zināma skandināvu metālskatuves klausītājiem.

ASAGRAUM (nīderlande / norvēģija)

Spirdzinošs muzikāls gardums blekmetāla cienītājiem – "Asagraum" no Nīderlandes! Sievietes un jaudīgs metāls ar izkptu muzikālo rokrakstu — spēcīga kombinācija. Iepriekš grupa pārstāvēja arī Norvēģiju.

ūkanose (lietuva)

Lietuvas folkmetāla grupa "Ūkanose" (2012) tēmu fokusā ir folklora, dzīves rituma cikli, reibinoši dzērieni un karš. Grupas dalībniekiem ir padziļināta interese par Lietuvas kultūras saknēm un folkloru. Sniedz enerģiskus koncertus. Prezentē arī senākās lietuviešu dziesmas, piedāvājot tās savā - smagajā - aranžējumā.

MORIBUND OBLIVION (turcija)

 Blekmetāla grupa (1999) no Turcijas Latvijā uzstāsies pirmo reizi. Turcijas vecākā ārzemēs pazīstamā blekmetāla grupa "Moribund Oblivion" ir uzstājusies kopā ar daudzām plaši pazīstamām grupām nozīmīgos festivālos Eiropā.  Dzied arī tuku valodā. Grupu dibinājis Bahadır Uludağlar,  vokālists.

CATALEPSIA (Latvija)

PROCESSION (latvija)